The ancient art and science of pranic healing and arhatic yoga

Instructor Info

Nurcin Erel
Title: Basic - Instructor
Name: Nurcin Erel
Country: Turkey
MCKS Pranic Healing® (Level I)

MCKS Pranic Healing® (Level I)

World Pranic Healing Foundation Inc.

More Info

Middle East & North Africa

Turkey Map

Turkey FlagIstanbul , Turkey

Turkey Pranic Healing Foundation

More Info

Upcoming Courses

Row Title Date
1MCKS Pranic Healing® (Level I)May 18, 2024

Testimonials

Showing 10 most recent testimonials
 • MCKS Pranic Healing® (Level I)

  August 21, 2023

  Gulsum Irem B.
  Turkey, Istanbul

  Eğitmenlerimiz çok sıcak kanlı, samimi ve anlatımları oldukça anlaşılırdı. Anlamadığım her konuyu rahatlıkla sorup cevap alabildim. Ayrıca yardımseverlikleri için de çok çok minnettarım ☺️

 • MCKS Pranic Healing® (Level I)

  April 26, 2022

  Aygul E.
  Turkey, Istanbul

  Daha önceden online olarak görüştğüm ve iletişimde olduğum kişilerdi. Böyle bit kursta bir araya gelmek benim için çok güzeldi.

 • MCKS Pranic Healing® (Level I)

  April 25, 2022

  Elif Eda E.
  Turkey, Istanbul

  Nurçin Hanım da Nuray Hanım da çok içten ve samimiydi :)

 • MCKS Pranic Healing® (Level I)

  April 16, 2021

  Ozkan A.
  Turkey, Istanbul

  Emeğinden dolayı teşekkür ederim

 • MCKS Pranic Healing® (Level I)

  April 09, 2021

  Dilara B.
  Turkey, Istanbul

  Her iki eğitmenimiz de çok değerli insanlar, onlarla tanıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum :)

 • MCKS Pranic Healing® (Level I)

  August 11, 2020

  Meltem D.
  Turkey, Istanbul

  Oldukça ilgili güler yüzlü dinlemeye açık her soruya cevap vermeye hazırdı dürekki güler yüzlüydü
  Bireysel olarak da ger birimizle tek tek ilgilendi

 • MCKS Pranic Healing® (Level I)

  July 20, 2020

  Kubra P.
  Turkey, Istanbul

  nurçin hocam benim için 5/5
  sevinç hocam ise 3/5

 • MCKS Pranic Healing® (Level I)

  July 20, 2020

  Anar B.
  Turkey, Istanbul

  Çok kibar, tatlı ve bilgililer ... teşekkürler

 • MCKS Pranic Healing® (Level I)

  October 21, 2019

  Deniz I.
  Turkey, Istanbul

  harikaydi !

 • MCKS Pranic Healing® (Level I)

  September 05, 2019

  Gozde B.
  Turkey, Istanbul

  eğitmenlerimiz oldukça sabırlı alçak gönüllü sevecen ve konuya hakim idiler. gayet net, açık ve sistematik bir şekilde konuyu bizlere aktardılar. eğitmenlerimi diğer eğitimlerde de görmek isterim

Biography

Nurçin Erel, İstanbul 1962 doğumlu , evli ve 2 çocuk sahibidir.  Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesi, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdikten sonra, St Godric’s College-Londra‘da  eğitimlerini tamamlamış ve Bankacılık sektöründe görev alarak Kamu ve Özel kurumlarda farklı kademelerde yöneticilik görevlerinde bulunmuştur.

Ezoterik ve sprituel konulara olan ilgisi nedeniyle birçok seminer ve eğitimler aldıktan sonra, Amir Hossein Khonsari’den 2010 yılında Pranik Şifanın Temel seviye, İleri seviye ve Psikoterapi eğitimlerini almıştır. Bu kadar kolay tekniklerle son derece başarılı sonuçlar elde edilebileceğini deneyimlemesi sonucunda,  Grand Master Choa Kok Sui’nin öğretilerini daha derinlemesine incelemeye, öğrenmeye, anlamaya ve uygulamaya yönelerek, aynı yıl içerisinde Arhatik Yoga eğitimini de alarak günümüze kadar yurtiçinde ve yurtdışında birçok ileri seviye eğitimlerine katılmıştır.

Yaşam Koçluğu görevinin yanısıra , 2012 yılından itibaren İkiz Kalpler Meditasyonunun eğitmeni ve 2017 yılından itibaren de Temel Pranik Şifa Eğitmeni olarak görev almaktadır. Kendini geliştirme, öğrenme yolunda azimli bir öğrenci olmaya çalışmanın yanı sıra bildiklerini de öğrenmek isteyenlerle paylaşmayı, onlara destek olmayı amaçlamakta, haftalık meditasyon ve şifa çalışmaları düzenlemekte ayrıca Temel Pranik Şifa eğitmeni olarak eğitim vermekte olup, diğer eğitimlerin de organizasyonlarına yardımcı olmakta ve “ her ailede bir pranik şifacı olması” hedefi ile Pranik Şifayı yaymak için çalışmaktadır.

 

Nurçin Erel was born in Istanbul in 1962, she is married and has 2 children. After graduating from Notre Dame de Sion French High School for Girls, she attended  and finished bachelor degree economics and international relations from Istanbul University,and she completed her education at St Godric's College in London U.K. After education years she started in banking sector and held managerial positions at different high levels in Public and Private Institutions.

After receiving many seminars and trainings due to her interest in esoteric and spiritual subjects, she received teachings of Basic, Advanced and Psychotherapy levels of Pranic Healing from Amir Hossein Khonsari in 2010. After experiencing successful results with these easy techniques, she begin to examine, learn, understand and practice the teachings of Grand Master Choa Kok Sui in more depth, and took Arhatic Yoga training in the same year and participated in several higher teachings in Turkey and abroad until today.

In addition to his Life Coaching role, she has been working as an instructor of Twin Hearts Meditation since 2012 and as a Basic Pranic Healing Instructor since 2017. Beside trying to be a determined student on the path of self-development and learning, also aims to share her knowledge with those who want to learn and she tries to support them in every necessary steps. She organize weekly meditations, nurturring sessions and healing activities, and also teaching Basic Pranic Healing as a trainer, also helps to organize different levels of pranic healing courses. She is working to spread Pranic Healing and helping to the aim of  "having a pranic healer in every family."

Contact

Contact Form

Nurcin Erel
Instructor Contact